Wakacyjne pomysły na deser – poznaj nasze propozycje

Przepyszne muffinki z kremem

Muffinki to propozycja, która sprawdzi się w każdych okolicznościach. Czy to wakacje, czy też jesienne deszczowe i wietrzne wieczory. Babeczki na pewno trafią w każde wyszukane gusta. Dodatkowo możesz je pięknie wyeksponować, korzystając na przykład z takich foremek jak papilotki cupcake czerwono-żółte, które doskonale kolorystycznie pasują do letnich dni. Barwy te bowiem są nie tylko słoneczne, ale i wesołe, a tego właśnie potrzebują twoi goście w wakacje.

Owocowy deser lodowy

Z czym ci się kojarzą wakacje? Oczywiście, z lodami! Nie może ich również zabraknąć na twoim przyjęciu czy spotkaniu wakacyjnym. Lody, w tym również sorbety, są naprawdę łatwe w wykonaniu. Nie poświęcisz zbyt wiele czasu na ich przygotowanie, a efekt będzie oszałamiający. Dodatkowo możesz podkreślić go jeszcze sięgając po miskę do lodów „Owoce”. Kolorowe pojemniczki są wykonane z papieru, ale z pewnością wam nie przemokną. Zaś ich kolory przyciągną wzrok gości, pozostając na długo w ich pamięci.

Przepyszna tarta z sezonowymi owocami

Delikatna w smaku tarta, która jest zwieńczona przepysznymi i soczystymi truskawkami, malinami czy też borówkami. Czy może być coś pyszniejszego na tym świecie? Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad deserem wakacyjnym, to mamy nadzieję, że już szukasz przepisu na letnią tartę. Pamiętaj o tym, aby wybrać do pieczenia odpowiednią formę. Proponujemy rozważyć formę do pieczenia tarta eco 248x25 mm. Produkt ten został wykonany z jednolitego, grubego i sztywnego papieru. Forma jest odporna na wysoką temperaturę, ale również tłuszcz. Posiada, oczywiście, także atest do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Ten ekologiczny produkt idealnie nadaje się do ciast sezonowych.

Rolada owocowa

Mamy dla ciebie jeszcze jedną propozycję – jest nią rolada z owocami sezonowymi, jak na przykład truskawkami, borówkami czy malinami. Takie ciasto z pewnością trafi w gusta twojej rodziny czy też gości. Warto zatem spróbować! Wykonanie rolady nie jest takie proste, ale z pewnością forma silikonowa owalna - 3D "Tronchetto" okaże się w tym wypadku niezawodna. Jest ona wykonana ze specjalnego silikonu platynowego, z którego przygotowuje się m.in. dziecięce butelki. Jest to produkt trwały, ale i bezpieczny. Nie zostawia żadnych pozostałości oraz nie zmienia smaku jedzenia. Ogromną zaletą niniejszej formy jest to, że nie trzeba do niej używać żadnego masła czy oleju do smarowania – to zmniejsza kaloryczność deseru. A przecież w sezonie wakacyjnym szczególnie zwracamy na to uwagę.

Propozycji na desery wakacyjne, jak widać, jest naprawdę wiele. Pomyśl o lodach, muffinkach, roladzie czy tarcie. Najważniejsze jest jednak to, by pamiętać o truskawkach, malinach oraz borówkach czy też jagodach. Owoce mają niepowtarzalny smak, warto to wykorzystać!