Pomysły na świąteczne muffinki

Świąteczne muffinki renifery

Renifer stanowi niewątpliwie jeden z symboli Świąt Bożego Narodzenia. To w końcu on odpowiedzialny jest za ciągnięcie sań Świętego Mikołaja. W związku z powyższym, jedną z inspiracji na udekorowanie świątecznych muffinek jest właśnie wyżej wspomniany. Wystarczy na upieczonych babeczkach umieścić grubszą warstwę dowolnego kremu. Aby nałożyć go w efektowny i estetyczny sposób, przydatny okaże się rękaw cukierniczy. Rogi renifera możemy wykonać przy użyciu słonego precelka. Wystarczy, że przełamiemy go na pół i uzyskamy odpowiedni kształt. Za oczy renifera posłużą białe draże, natomiast źrenice wykonamy z roztopionej czekolady. W roli nosa świetnie sprawdzi się wiśnia kandyzowana.

Zimowe muffinki z płatkami śniegu

Kolejnym pomysłem na świąteczne muffinki są te dekorowane kremem i lukrowymi płatkami śniegu. Aby jednak podkreślić ich wyjątkowy charakter, warto wybrać w tym celu świąteczne foremki do wypieków, które będą stanowiły dla dodatkową ozdobę. W przypadku tych ostatnich, idealnym rozwiązaniem okażą się Muffiny Tulipan Wesołych Świąt w kolorze zielonym. Dlaczego właśnie te? Ponieważ piękne komponować się będą z kremem w odcieniach błękitu oraz białymi płatkami śniegu wykonanymi z lukru. Sposób przygotowania takiej dekoracji na muffinkach jest bardzo łatwy. Dokładnie tak jak w przypadku muffinek reniferów, wystarczy nałożyć krem na wypieki przy użyciu rękawa cukierniczego. Następnie na kremie układamy lukrowe płatki śniegu, które z łatwością dostaniemy w sklepach z artykułami spożywczymi.

Świąteczne muffinki choinki

Choinka to główny symbol Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego też kolejną inspiracją na świąteczne muffinki będą te z dekoracją przypominającą właśnie choinkę. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, warto zdecydować się na upieczenie kakaowych babeczek, które będą pełniły funkcję pnia. Z całą pewnością perfekcyjnie komponować się będą z formami takimi jak papilotki cupcake zielone 50x30 mm.  Na wypiekach, za pomocą rękawa cukierniczego, umieszczamy krem z dodatkiem zielonego barwnika spożywczego. Nałóżmy solidną warstwę, gdyż ma on pełnić funkcję gałązek choinkowych. Kolejno, na kremie, układamy ozdoby w postaci lukrowych gwiazdek, perełek itp. Tego typu dekoracje również znajdziemy w sklepach spożywczych.

Świąteczne muffinki w wersji minimalistycznej

Jeżeli chcemy przygotować świąteczne muffinki, ale brakuje nam czasu lub cierpliwości do wykonywania zaawansowanych dekoracji, możemy również zdecydować się na słodkości w wersji minimalistycznej. Wybierzmy w tym celu np. papilotki okrągłe brązowe w złote paski i upieczmy w nich muffiny z dowolnego przepisu. Ozdoby możemy wykonać przy użyciu jedynie polewy czekoladowej oraz ozdobnych lukrowych perełek. Na czekoladowych muffinach ładnie prezentować się będą także dekoracje wykonane za pomocą pisaków spożywczych.