Opakowania do zup
Ekologiczne miski z pulpy i ich właściwości
Miski wykonane są z pulpy, czyli z wytłoków z trzciny cukrowej powstałych przy produkcji cukru. Dostępne są w kilku wygodnych pojemnościach, czyli 375 ml, 500 ml i 750 ml. Są bardzo lekkie. Dostępne są w zestawach po 50 sztuk. Mają uniwersalny kwadratowy kształt z lekko zaokrąglonymi rogami. Można dokupić do nich pokrywki i w ten sposób zamykać żywność i układać piętrowo w lodówce. Ważną informacją jest też to, że nie przeciekają nawet po nalaniu rzadkiej zupy, czy sosu. Produkt jest atestowany pod względem kontaktu z żywnością. Nie zmienia smaku i zapachu potraw. Ich istotna cecha to odporność na temperatury do 120 °C, więc bezpiecznie można podgrzać w niej jedzenie w mikrofalówce.
Komplety misek kompostowalnych idealne dla wszystkich, którzy chcą być ekologiczni
Dbanie o środowisko powinniśmy zacząć już na etapie naszego gospodarstwa w domu. Idealne do tego będą miski, do których produkcji wykorzystano odpady powstałe przy produkcji cukru trzcinowego, które miały zostać wyrzucone. Ważną informacją jest możliwość wyrzucania zużytych misek do domowego, lub przemysłowego kompostownika. Ulegają rozkładowi aż w 90% przez około 120 dni. Nabyty osobno komplet pasujących pokrywek znakomicie nadaje się do recyklingu i można włożyć je do kosza na opakowania plastikowe.
Biodegradowalne miski z włókien roślinnych, jako wygodna alternatywa dla tradycyjnych naczyń szklanych i ceramicznych, czy porcelanowych
Miski z powodzeniem można stosować zamiast takich w tradycyjnej ceramicznej wersji. Można nie tylko przechowywać w nich sałatki, owoce i warzywa, co przedłuża świeżość tych produktów. Można spożywać z nich nawet gorące dania jak gulasz, zupa, czy inne dania obiadowe. Są niesamowicie wygodne, ponieważ zużytych naczyń nie trzeba myć. Wystarczy je wyrzucić razem z produktami organicznymi. Nie ponosimy kosztów mycia związanych z kupowaniem płynu do naczyń, czy kosztów prądu związanego z uruchomieniem zmywarki. Nie tracimy też czasu. Po prostu po skończonym posiłku wyrzucamy miskę do odpadów biodegradowalnych. Jest to najlepsza opcja, jeśli jesteśmy poza domem, na przykład na pikniku, czy w lesie. Po zjedzonym posiłku możemy zabrać ze sobą miskę, która jest bardzo lekka i zajmuje mało miejsca.