Cofnij do: Opakowania i akcesoria ekologiczne

Opakowania do zgrzewania

Dbałość o środowisko naturalne coraz częściej jest priorytetem konsumentów. Redukcja plastiku używanego w przemyśle gastronomicznym to jeden z podstawowych kroków ku bardziej ekologicznej gospodarce. Odpowiadamy na potrzeby zwolenników stylu życia zero waste i less waste – przedstawiamy serię biodegradowalnych jednorazowych opakowań, w których firmy cateringowe mogą dostarczać klientom posiłki.

Z czego wykonane są ekologiczne opakowania na żywność?

Biodegradowalne pojemniki cateringowe wykonane są z pulpy trzcinowej, czyli odpadu roślinnego powstającego podczas produkcji cukru trzcinowego. Mogą być utylizowane w kompostownikach, o czym zapewnia certyfikat "Home OK Compost". Oferujemy opakowania wykonane w całości z wytłoki trzciny cukrowej, zamykane przy pomocy bocznych zakładek, oraz pudełka z pokrywami wykonanymi z tworzywa sztucznego. Pokrywy te nadają się do recyklingu i z niego pochodzą – ich produkcja nie wiąże się z powstawaniem nowego plastiku. Indywidualnie można zamówić pokrywki z pulpy – tego samego materiału celulozowego, co opakowanie.

Czy biodegradowalne pojemniki cateringowe są praktyczne?

Jako że pulpa wykorzystywana do produkcji pojemników jest twardym surowcem celulozowym, z pewnością wytrzyma każdy etap usługi cateringowej. Są szczelne i łatwe w transporcie – puste opakowania można piętrować, a pełne nie grożą rozlaniem ani wydostaniem się żywności. Naturalny materiał nie ma wpływu na aromat jedzenia i korzystnie wpływa na jego świeżość. Pudełka mogą być z powodzeniem używane w lokalach gastronomicznych do pakowania żywności na wynos – nadają się do przechowywania i transportowania zimnych i gorących dań. Dostępne są miski na zupę, opakowania na kanapki czy trójdzielne pudełka na obiad. Z łatwością dobierzesz ekologiczne opakowania na żywność idealne dla swojej firmy.

Odporne na wysokie temperatury

Nasze biodegradowalne pojemniki posiadają podobne zalety, co tradycyjne opakowania z tworzyw sztucznych. Można w nich podgrzewać żywność w kuchence mikrofalowej lub w piekarniku. Różne warianty wielkości do wyboru ułatwiają dopasowanie pojemnika do zamówienia. Korzystanie z ekologicznych opakowań nie przysparza żadnych kłopotów – dodatkowo jest rozwiązaniem, które generuje dużo mniej problemów w przyszłości. Wybierz opakowania, które nie będą zalegać na wysypiskach śmieci, lecz rozłożą się w ziemi.

 

  • Różne warianty

   Już od

   Zaczynając od 405,90 zł

   Brak w magazynie

  Szybka i darmowa* dostawa

  *Dla zamówień powyżej 300 zł.