Cofnij do: Opakowania i akcesoria ekologiczne

Słomki

Ekologiczne słomki – w trosce o środowisko

Dbałość o nasze środowisko to już nie tylko chwilowa moda – to absolutna konieczność! Alternatywą dla tradycyjnych plastikowych słomek, które w większej ilości stanowią poważne obciążenie dla środowiska, są ekologiczne słomki z papieru oraz z biodegradowalnych tworzyw, np. z mączki ryżowej. W ofercie sklepu Papilart znajdziesz produkty pozbawione szkodliwego dla naszej planety plastiku. Poznaj nasz ekologiczny asortyment!

Słomki biodegradowalne

Z pozoru wydawać by się mogło, że zwykła słomka nie stanowi poważnego kłopotu i nie ma dużego wpływu na środowisko. Jednakże kiedy przyjrzymy się bliżej statystykom, okazuje się, że w samych krajach Unii Europejskiej rocznie zużywa się ponad 35 mld plastikowych słomek!

Ogromna ilość słomek które są wykorzystywane w lokalach gastronomicznych oraz na różnego rodzaju imprezach to zatrważający problem. Na szczęście, coraz więcej osób świadomie rezygnuje z tradycyjnych „rurek” i wybiera ekologiczne słomki biodegradowalne. Najczęściej spotykane są słomki  z tworzywa PLA, które swoim wyglądem przypomina zwykły plastik, jednakże w rzeczywistości jest całkowicie naturalnym materiałem wytwarzanym np. z trzciny cukrowej lub kukurydzy. Inną propozycją są słomki z mączki ryżowej lub ze słomy. Ekologiczne produkty nie muszą wcale dużo kosztować – nasza oferta jest tego doskonałym przykładem!

Walka z plastikiem – skuteczny sposób na redukcję ilości wytwarzanych śmieci

Z uwagi na bardzo długi okres rozkładu, plastikowe odpady stanowią poważne zagrożenie dla naszego środowiska. Niestety, ten szkodliwy składnik otacza nas praktycznie z każdej strony i trudno jest go uniknąć. Jeśli chcesz zadbać o dobro naszej planety staraj się ograniczyć ilość zużywanego plastiku i wybierać produkty z biodegradowalnych tworzyw, które rozkładają się znacznie szybciej i nie stanowią obciążenia dla środowiska.

Najlepszy wybór dla środowiska

Troska o środowisko oraz poszukiwanie ekologicznych rozwiązań to dla naszej firmy priorytet. Każdy może włączyć się do walki o dobro i przyszłość naszej planety, wybierając w pełni biodegradowalne tworzywa takie jak mączka ryżowa czy PLA. W naszym sklepie dostępne są ekologiczne słomki, które z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne słomki wykonane z plastiku. Oferujemy opakowania różnej wielkości, w których znajduje się 100, 250 lub 500 sztuk słomek. Znaczne ograniczenie ilości wytwarzanego plastiku jest możliwe – odkryj wyjątkowe produkty z naszego sklepu, aby się o tym przekonać!

 

Szybka i darmowa* dostawa

*Dla zamówień powyżej 300 zł.