Cofnij do: Opakowania i akcesoria gastronomiczne

Fingerfood i przekąski

Finger food to w ostatnim czasie bardzo modny sposób na serwowanie potraw. Doskonale sprawdza się na konferencjach, bankietach, ale także na domowych przyjęciach, kiedy chcemy podać gościom coś pysznego na tak zwany jeden kęs. W takich sytuacjach niezbędne będą akcesoria finger food. 

Opakowania finger food i sposób podawania przekąsek

Organizując spotkanie na dużą liczbę osób albo urządzając popularne garden party, często problemem okazuje się to, gdzie usadzić gości i jak pomieścić dla wszystkich talerze oraz sztućce. Wówczas z pomocą przychodzi finger food, czyli przekąski przygotowywane w małych porcjach, które nie wymagają użycia sztućców i mogą być spożywane na stojąco. Aby je podać, potrzebne są tylko opakowania finger food. Możemy na nich serwować zarówno potrawy wytrawne, na słono, jak i słodkie desery. Zaletą tych naczyń jest to, że umożliwiają one bardzo efektowne podanie potraw, a przy tym wygodne ich spożywanie. W przypadku, gdy w małych miseczkach chcemy podać np. sałatkę, wtedy widelczyki powinniśmy położyć na osobnej tacce, znajdującej się przy potrawie. Tak, aby każdy kto będzie chciał skonsumować potrawę, mógł sięgnąć po sztućce. 

Naczynia finger food w różnych rozmiarach i kształtach

W zależności od serwowanej potrawy, potrzebne będą miseczki, tacki, talerzyki czy pucharki. Naczynia finger food, jakie są dostępne w naszym sklepie, nie posiadają w swoim składzie plastiku BPA, co oznacza, że są bezpieczne dla zdrowia i mogą zostać poddane recyklingowi. Wybór produktów jest naprawdę duży. Możemy zdecydować się na mniejsze lub nieco większe naczynia, klasyczne, albo o oryginalnym kształcie. Przykładem jest łyżeczka finger food, na której zazwyczaj serwuje się desery, takie jak ciasta oraz lody. Wyróżniają się one niebywałą elegancją i nowoczesnym stylem. Większość naczyń, jakie można nabyć, dostępne są w czterech kolorach. Chcąc wejść w posiadanie naczyń, które swoim wyglądem najbardziej przypominają porcelanę, wtedy powinniśmy się zdecydować na naczynia i akcesoria finger food w kolorze białym. Jeżeli zależy nam na efektownej formie podania, to ciekawą propozycją są opakowania finger food transparentne, które pozwalają zobaczyć potrawę w całej okazałości. Dobierając naczynia do wystroju stołu, mamy do wyboru też naczynia finger food srebrne oraz czarne. Ustawiając naczynia z przekąskami, powinniśmy mieć na uwadze symetrię i ustawianie około czterech rodzajów przekąsek na jednej tacy. 

Akcesoria finger food wielokrotnego użytku

Naczynia finger food, które służą do degustacji przekąsek bądź pojawiają się na stołach podczas konferencji czy bankietów, zazwyczaj są jednorazowe. Jednakże jeżeli kupimy je do domowych potrzeb, wówczas możemy korzystać z nich wielokrotnie, ponieważ wykonane są z tworzywa, które można myć ręcznie. Niski koszt naczyń sprawia, że możemy nabyć je w różnych wersjach kolorystycznych i gabarytowych, a następnie dobierać je do rodzaju przekąsek, które zamierzamy serwować.

 1. Inpost

   Różne warianty

   Już od

   Zaczynając od 22,14 zł

   Cena za sztukę 1,11 zł
   W magazynie
  • Inpost

    Różne warianty

    Już od

    Zaczynając od 32,72 zł

    W magazynie
   • Inpost

     Różne warianty

     Już od

     Zaczynając od 41,08 zł

     W magazynie
     • 90,41 zł
      Cena za sztukę 1,81 zł
      W magazynie
      • 87,95 zł
       Cena za sztukę 1,76 zł
       W magazynie
       • 24,60 zł
        Cena za sztukę 0,98 zł
        W magazynie

       Szybka i darmowa* dostawa

       *Dla zamówień powyżej 300 zł.