Cofnij do: Akcesoria

Formy silikonowe

Formy silikonowe do pieczenia ciast PAVONI Italy

Silikon już od wielu lat stał się ważnym elementem do produkcji narzędzi i akcesoriów kulinarnych. Wszystko dzięki jego wyjątkowym właściwościom! Silikon jest niezwykle elastycznym materiałem, dzięki czemu łatwo go przechować. Co więcej, produkty wykonane z silikonu nie tłuką się i są łatwe do umycia.

Szczególną kategorią produktów są silikonowe formy do ciasta. Produkty te są odporne na wysokie i niskie temperatury (w zakresie od -40 °C do +280 °C), mogą być więc z powodzeniem stosowane nie tylko do wypieków, ale także do deserów lodowych.

Cukiernicze formy silikonowe do wypieków

W ostatnich latach silikonowe formy do pieczenia ciast zyskały w branży ogromną popularność. Dlaczego? Silikon to niezwykle wartościowy materiał. Dzięki temu, że nie pochłania smaków ani zapachów, pozostawia wypieki w najdoskonalszej jakości. Silikonowe formy cukiernicze mają więc bardzo uniwersalny charakter. Jednego dnia możemy upiec w nich smakowitą babkę, słodki keks oraz wytrawną tartę – bez ryzyka, że smaki i zapachy produktów wymieszają się ze sobą. Czym jeszcze produkty te przekonały profesjonalnych cukierników, piekarzy, jak i amatorów sztuki kulinarnej? Osoby te cenią doskonałe przewodnictwo cieplne silikonu, a także fakt, że kłopot z przywieraniem ciasta, tak częsty przy formach metalowych, w produktach wykonanych z silikonu po prostu znika!

Co więcej, jest to materiał bardzo bezpieczny dla naszego zdrowia i niezawierający toksycznych substancji, które mogłyby wniknąć w produkty spożywcze.

Sklep PapilArt to sprawdzone formy silikonowe

W ofercie sklepu PapilArt znajdziesz szeroki wybór tego typu produktów, a wśród nich m.in. formy silikonowedo pralin, babeczek i większych ciast. Bogactwo kształtów form sprawi, że Twoje wypieki nabiorą wyjątkowego charakteru, będą cieszyć tak podniebienie, jak i wzrok smakoszy słodkości. Estetyczny wygląd i nasycone kolory produktów sprawią, że na zawsze zapomnisz o mało atrakcyjnych formach metalowych!

FORMA SILIKONOWA "W DZIAŁANIU": KLIK

Szybka i darmowa* dostawa

*Dla zamówień powyżej 300 zł.