Majówkowe pomysły na deser — poznaj nasze propozycje

Muffiny w papilotach idealne na majówkę

Do babeczek i muffinek nikogo nie trzeba długo przekonywać. Idealnie spiszą się podczas majówkowych spotkań, gdyż dzięki pieczeniu w estetycznych papilotach można je łatwo zjeść bez konieczności krojenia czy używania sztućców. W maju pojawiają się już pierwsze sezonowe owoce, więc warto upiec muffinki z ich wykorzystaniem. Doskonale w tym celu sprawdzą się truskawki i rabarbar. Wystarczy udekorować klasyczne babeczki bitą śmietaną i dodać świeże owoce. W końcu każdy po długiej zimie jest spragniony naturalnej słodyczy. Przy pieczeniu wybierz ozdobne papiloty, dzięki czemu muffinki będą prezentować się wyjątkowo apetycznie.

Drożdżowe ciasta owocowe z kruszonką 

Idealnym słodkim przysmakiem na majówkę będzie drożdżowe ciasto z truskawkami lub rabarbarem przykryte chrupiącą kruszonką. Świeżo upieczone i podane gościom gwarantuje sukces każdego spotkania. Do wykonania ciasta wybierz większą formę do pieczenia np. w kształcie prostokąta. Dzięki temu ciasto będzie mieć przestrzeń do wyrośnięcia, a potem łatwiej można je podzielić na równe porcje. Pamiętaj, żeby zaplanować wcześniej wypiek drożdżowy, gdyż potrzebuje on kilka godzin na osiągnięcie pożądanych rozmiarów. Natomiast jeśli zostanie Ci nadmiar kruszonki, możesz ją zamrozić i wykorzystać innym razem.

Zdrowe i pyszne sałatki owocowe na majówkę

Trudno sobie wyobrazić zdrowszy i bardziej uniwersalny deser na wiosenną majówkę niż sałatka owocowa. Jej przygotowanie nie jest czasochłonne, gdyż wystarczy pokroić owoce i zmieszać je ze sobą. Doskonale będą pasować do siebie truskawki, banany a dla chrupkości możesz dodać orzechy lub pyszną granolę Taki deser jest idealny zarówno dla osób dbających o linię, jak i dzieci, w alternatywie dla tradycyjnych słodyczy. Jeśli wśród Twoich gości znajdują się łasuchy, możesz podać osobno misę z bitą śmietaną i kolorowe posypki, którymi mogą samodzielnie urozmaicić swoją sałatkę owocową. Taki deser doskonale będzie prezentować się w pucharkach. Na spotkanie majówkowe najlepiej wybrać te wykonane z tworzywa sztucznego, gdyż dzięki temu nic się nie stłucze, a Ty po imprezie będziesz mógł przeznaczyć swój czas na relaks, zamiast na zmywanie naczyń