Pomysły na świąteczne mazurki

Mazurek czekoladowy – zadowoli każde podniebienie

Mazurek czekoladowy to dobra propozycja dla każdej rodziny. Najlepiej upiec go w formie do pieczenia jajko duże. Dzięki temu wyglądem będzie przypominał popularne jajka-niespodzianki, które co roku okresie wielkanocnym przeżywają renesans. Czekolada to smak uniwersalny, który przypadnie do gustu znakomitej większości osób, włączając to zarówno dorosłych, jak i dzieci. Na stole wielkanocnym i tak zawsze pojawiają się jajka czekoladowe. Uzupełnienie ich o mazurka w kształcie dużego jajka to pierwszorzędny pomysł!

Lekki mazurek cytrynowy

Oferta wielkanocna nowoczesnych cukierni zawiera zazwyczaj przynajmniej kilka propozycji wariacji na temat mazurków. Stworzenie lekkiej formy tego tradycyjnego wypieku najprawdopodobniej okaże się strzałem w dziesiątkę. Słodką nutę smakową można przełamać na przykład sokiem cytrynowym, a starta skórka tego owocu może posłużyć za dekorację. Cytrynowy krem, który wypełni kruche ciasto, stanie się wykwintnym deserem, który urozmaici celebrowanie Świąt Wielkanocnych.

Subtelny mazurek orzechowy

Forma do pieczenia typu blacha w przypadku mazurków sprawdza się najlepiej. Jest ona stworzona z wytrzymałego papieru i przeznaczona do jednorazowego użycia. To doskonałe akcesorium przede wszystkim dla cukierni, które w okresie wielkanocnym muszą pracować na najwyższych obrotach. Jako że tradycyjne mazurki wypiekane są w kształcie prostokąta lub kwadratu, ta papierowa forma do pieczenia typu blacha będzie wręcz wymarzonym rekwizytem do ich stworzenia. Może się w niej znaleźć na przykład subtelny mazurek orzechowy, bogato zdobiony różnymi rodzajami bakalii.

Mazurek w kształcie wielkanocnego baranka

Pozostańmy na moment właśnie przy formach do pieczenia. Nikt z nas nie ma chyba wątpliwości, że mazurek jest nie tylko deserem, ale i najlepszą dekoracją wielkanocnego stołu. Warto pokusić się zatem o stworzenie mazurków w pomysłowych kształtach. Forma do pieczenia Baranek Wielkanocny najlepiej odda charakter celebrowanych świąt. Baranek cukrowy to przecież jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Wielkanocy. Postawienie go na stole w towarzystwie dużo większego mazurka w tym samym kształcie na pewno zrobi wrażenie na współbiesiadnikach.

Efektowny mazurek z pisankowymi zdobieniami

Dekoracje i pomysłowe zdobienia na mazurkach to bardzo szeroki temat. Nie każdy jest w stanie wykonać je precyzyjnie. By otrzymać zadowalający efekt, warto skorzystać z gotowych narzędzi. Szablon dekoracyjny Pisanka III sprawi, że ciasto zachwyci swoim wyglądem i oczaruje obdarowane nim osoby. W naszym sklepie dostępne są też inne szablony wielkanocne, w tym wiosenne tulipany oraz królik niosący pisankę. Każdy z nich sprawi, że mazurek będzie cieszył się największym zainteresowaniem ze wszystkich potraw, które trafią na wielkanocny stół.