Jak dekorować wypieki – poznaj pomysły Papilart.pl

Dekorowanie wypieków na przyjęcie urodzinowe dziecka

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka to okazja, podczas której dużą rolę odgrywać będą dekoracje. I nie chodzi tu jedynie o balony i serpentyny, ale także ozdoby na rozmaitych wypiekach. Świetnym sposobem na to, aby zachwycić swojego potomka, będzie wybranie ozdób tematycznie nawiązujących do jego ulubionych postaci z bajek lub kreskówek. W tym wypadku sprawdzą się gotowe ozdoby z podobiznami wyżej wspomnianych. Podczas dekorowania wypieków na kinderbal, warto zaopatrzyć się także w akcesoria typu szablony dekoracyjne. Przy ich użyciu, w łatwy sposób, stworzymy nietuzinkowe ozdoby na muffinkach czy torcie.

Dekoracje na wypiekach świątecznych

Żeby świąteczne wypieki tematycznie nawiązywały do rodzaju danych świąt, dużą rolę w tej kwestii odegrają właśnie odpowiednie dekoracje. Na przykład Boże Narodzenie kojarzy się wszystkim głównie z choinką, Świętym Mikołajem, gwiazdkami, bałwanem i reniferem. Dlatego też poszukując inspiracji na dekoracje świątecznych wypieków, przede wszystkim powinniśmy kierować się wyżej wspomnianymi. Dokładnie tak, jak w przypadku omawianych wcześniej ozdób na wypiekach dla dzieci, tak samo tutaj, świetnym pomysłem będzie użycie tematycznych szablonów dekoracyjnych. Babeczki możemy upiec w ozdobnych papierowych foremkach, co samo w sobie będzie już odpowiednią dekoracją. Na pierniczkach natomiast możemy wykonać rozmaite wzory przy użyciu lukru, a żeby rozprowadzić go w łatwy i estetyczny sposób, przyda nam się rękaw cukierniczy. Do ozdabiania świątecznych wypieków warto również używać spożywczych pisaków, jadalnego brokatu i wielu innych, ogólnodostępnych produktów.

Minimalistyczne dekoracje na co dzień

Żeby upiec ciasto, muffiny, ciasteczka czy inne słodkości, nie musimy mieć ku temu specjalnych powodów. Wystarczy bowiem ochota na coś słodkiego. Żeby nasze wypieki były bardziej atrakcyjne wizualnie, a przez to zachęcały domowników do ich próbowania, warto zadbać o ich ciekawe dekoracje. Możemy w tym celu użyć wielu produktów spożywczych i akcesoriów cukierniczych, które uczynią nasze wypieki naprawdę wyjątkowymi. Czasami wystarczy użycie jedynie bitej śmietany i dowolnych owoców, aby ciasto diametralnie zmieniło swój wygląd i okazało się jeszcze lepsze w smaku. W tym celu warto zakupić jednak odpowiednie akcesoria cukiernicze. Dzięki nim będziemy mogli przygotować w odpowiedni sposób produkty do zdobienia i umieścić je na wypieku szybko, łatwo i estetycznie. Przydadzą nam się m.in. wspomniane wcześniej rękawy cukiernicze czy szablony, dzięki którym stworzymy wyjątkowe ozdoby na wypiekach.