Jakie ciasto na Wielkanoc?

Mazurek – by tradycji stało się zadość

Nie ma chyba bardziej tradycyjnych ciast wielkanocnych niż mazurki. Tradycja ich pieczenia sięga wielu lat wstecz. Choć dziś nie trafiają już one na stoły wszystkich polskich domów, bo ich pieczenie i dekorowanie nie należy do najprostszych zadań, każdy z rozrzewnieniem wspomina mazurki tworzone niegdyś przez babcię. W okresie wielkanocnym w swojej ofercie mają je wszystkie cukiernie. Szablon dekoracyjny królik z pisanką to jedno z doskonałych narzędzi, które pozwalają na proste i efektowne ozdobienie ich lukrem.

Sernik w wielu wariantach

Sernik jest tak wdzięcznym ciastem, że można go piec przez cały rok, bo nadaje się na wszystkie okazje. Trudno pominąć ten tradycyjny rodzaj wypieku również w czasie Świąt Wielkanocnych. Wariantów smakowych jest tu naprawdę wiele. Popularny sernik z rodzynkami bywa powodem zagorzałych dyskusji. W formie do pieczenia PM155 można upiec też nieco mniej kontrowersyjny sernik z brzoskwiniami. Na wielkanocnym stole doskonale zaprezentuje się również wyśmienity sernik wiedeński lub uwielbiany przez wszystkie pokolenia sernik z kruszonką.

Drożdżowa babka wielkanocna

Babka drożdżowa to kolejny z wypieków, które idealnie wpasowują się w wielkanocną atmosferę. By odpowiednio ją wyeksponować, warto zaopatrzyć się w formę do pieczenia babka karbowana, która wykonana została z grubego papieru charakteryzującego się doskonałą wytrzymałością w wysokich temperaturach. Oznacza to, że upieczona w niej babka po wyjęciu z piekarnika będzie przyciągać wzrok i budzić zainteresowanie zarówno w cukiernianych gablotach, jak i na domowych stołach.

Czekoladowy tort na Wielkanoc

Czy na wielkanocnym stole może znaleźć się tort? Oczywiście, że tak! Skoro w jednym miejscu zgromadzi się cała rodzina, warto uczcić ten moment właśnie tortem. Krążki okrągłe zielono-czarne to wygodny sposób na zachowanie ciasta w doskonałym stanie. Ich kolorystyka idealnie wpisuje się w tematykę wielkanocną. Dlaczego na tę okazję polecamy właśnie tort czekoladowy? To proste! Ten smak łączy pokolenia, bo kto nie kocha czekolady?

Babeczki z motywem wielkanocnym

Wielkanoc to doskonała okazja do zjedzenia przepysznych babeczek. To popularne słodkości, których wygląd łatwo można dopasować do uroczystości. Papilotki cupcake 50/40 Wielkanoc z wesołymi zającami i kurczakami to wymarzone opakowanie takich babeczek. Wielkanocne motywy mogą znaleźć odzwierciedlenie również w dekoracjach. Na babeczkach można namalować kolorowym lukrem pisanki, baranki, bazie czy tulipany. Takie oryginalne wypieki zrobią duże wrażenie przede wszystkim na najmłodszych.