Jak udekorować tort? - praktyczne porady

Tort na zimno - folia rantowa z nadrukiem w serca

Szybki i lekki tort na zimnomożna przygotować z dietetycznych składników. Nie potrzeba do tego dużo czasu, ani nawet włączania piekarnika. Praktycznie w każdych warunkach zrobisz efektowny tort bez pieczenia. Piękną dekoracją każdego ciasta na zimno jest folia rantowa z nadrukiem serca. Nie tylkozabezpiecza boki ciasta i pozwala na zachowanie kształtu, ale także dodaje uroczystego wyglądu. Na wierzch wykorzystaj galaretkę lub świeże owoce np. maliny i borówki.

Zaletą folii rantowej jest fakt, że nie nasiąka ona wilgocią, nie przepuszcza tłuszczu i ochroni Twój tort przed wysuszeniem. Rolki z folią z nadrukiem lub przeźroczystą znajdziesz o zróżnicowanej długości i szerokości.

Podkład pod tort

Spód ciasta najlepiej zabezpieczy podkład pod tort w wybranym kształcie: okrągły, kwadratowy, w kształcie serca. Przygotowujesz tort dla małej damy? Zobacz podkład pod tort okrągły różowy (grubość 1,3 cm). Wytrzymały podkład powleczony na górze i na brzegach ozdobną, różową folią z deseniem, sprawdzi się na przyjęciu z okazji I Komunii, na weselu lub na urodzinach. Podkład pod tort mieni się i pięknie odbija światło, przyciągając uwagę do okolicznościowego deseru.

Podkład pod tort w kolorze złotym, srebrnym, różowym i niebieskim, czarnym, zielonym i innych znajdziesz w zakładce torty okolicznościowe. Naprawdę jest w czym wybierać!

Szablony dekoracyjne

Nie ma chyba nic łatwiejszego, niż wykorzystać do ciast i tortów szablony dekoracyjne z motywem serduszek, kwiatowej girlandy lub cyfry urodzin. Do ozdoby można wykorzystać posypkę, cukier puder lub kakao. Najważniejsze to trafić prosto do serca i wybrać taki motyw, który wywoła przyjemne skojarzenia.

Szablon dekoracyjny Girlanda pomoże pięknie udekorować wierzch tortu lukrem królewskim, posypką lub barwnikami spożywczymi.

Zobacz, jak praktycznie wykorzystać szablony dekoracyjne i ozdobić ciasto lukrem:

  • Skorzystaj z masy cukrowej lub lukru królewskiego,
  • Za pomocą elastycznej szpatułki lub noża z giętkim ostrzem nakładaj lukier na otwory w szablonie,
  • Lukier można wykonać samodzielnie, przygotowując polewę o odpowiedniej konsystencji (lukier nie może być za rzadki, ani zbyt gęsty),
  • Jeżeli wolisz gotowy lukier do dekorowania tortu, polecamy produkt w tubie,
  • Jedną ręką nakładaj lukier, a drugą ręką przytrzymaj szablon,
  • Po zakończeniu lukrowania, delikatnie podnieś szablon za uchwyt,
  • Pozostaw dekorację do całkowitego wyschnięcia.

Samodzielne wykonanie pięknego tortu nie jest trudne. Daj się zainspirować i skorzystaj z profesjonalnych akcesoriów PapilArt.