Ręcznie robione słodkości na Dzień Kobiet

Pyszne babeczki w papilotkach cupcake w serca

Babeczki to prezent uniwersalny – kocha je przecież każdy! Upieczone lub wyeksponowane w papilotkach cupcake w serca od razu przyciągną wzrok, malując uśmiech na twarzy. Wzorzysty papier do pieczenia, z którego wykonane zostały foremki, podkreśli uczuciowy wymiar Dnia Kobiet. Pamiętaj, że przez żołądek wiedzie droga nie tylko do serca mężczyzny, ale i kobiety! Ręcznie robionymi babeczkami można obdarować zarówno ukochaną, jak i mamę czy przyjaciółkę.

Makowiec w formie Easy Bake czerwonej

W Dniu Kobiet do kawy warto zaserwować kawałek pysznego ciasta. Można upiec je w eleganckiej papierowej formie Easy Bake 130x70x53 mm czerwonej. Do takiej formy może trafić na przykład popularny makowiec. Produkt ten sprawdzi się też w przypadku wielu innych ciast – najważniejsze, by były one ręcznie robione i wyróżniały się niepowtarzalnym smakiem. Forma podania jest oczywiście bardzo ważna, ale to właśnie doznania smakowe przesądzają wszak o ostatecznej ocenie słodkości.

W dowód miłości – ciasto w kształcie serca

Chociaż świętem miłości są przypadające trzy tygodnie wcześniej Walentynki, wyrażanie ciepłych uczuć warto kontynuować również w Dzień Kobiet. Doskonale sprawdzi się wówczas forma do pieczenia serce białe. Ten, kto upieczone w niej ciasto przyniesie swojej ukochanej kobiecie, będzie miał serce na dłoni nie tylko w przenośnym, ale i dosłownym znaczeniu. To drobny dowód miłości, który z pewnością rozczuli niejedną wybrankę i sprawi, że Dzień Kobiet stanie się jeszcze bardziej wyjątkowy.

Zamiast bukietu tulipanów – muffiny w oryginalnych foremkach

Na Dzień Kobiet bardzo często wręcza się kwiaty, a o tej porze roku największą popularnością cieszą się tulipany. Zamiast, a najlepiej oprócz bukietu, warto sprezentować również muffiny w foremkach tulipan w białe i różowe serduszka. Ta nowoczesna forma tradycyjnych babeczek skradła już serce wielu kobiet i doskonale podkreśli rangę tego szczególnego święta. Ręcznie robione muffiny powinny być oryginalnie przyozdobione. Można w tym przypadku pokusić się o połączenie polewy ze smakowitą posypką.

Wyjątkowy tort w kartonie z okienkiem

Najbardziej uroczystą formą świętowania Dnia Kobiet będzie tort. Ten rodzaj ciasta wcale nie musi być serwowany wyłącznie z okazji urodzin czy ślubów! W Dniu Kobiet najlepiej zapakować go w specjalny karton do tortu z okienkiem, przez które widoczny będzie napis, jeśli tylko znajdzie się on na torcie. Mogą to być standardowe życzenia wszystkiego najlepszego, ale najbardziej doceniony będzie spersonalizowany grawer czekoladowy czy karmelowy. Większość cukierni oferuje takie usługi na ręcznie robionych tortach, jeśli tylko zostaną zamówione z wyprzedzeniem.