W jaki sposób podawać zimne napoje? Poznaj nasze propozycje!

Lato to czas upałów, a zatem jest nieodmiennie związane między innymi z zimnymi napojami. Pojawiają się one jednak na stołach też w czasie pozostałych pór roku, na przykład podczas ważnych wydarzeń czy imprez. W związku z tym warto dowiedzieć się, w jaki sposób podawać zimne napoje. Zależy to od wielu czynników, a prawidłowe serwowanie to gwarancja zachowania ich smaku oraz cieszenia się orzeźwiającym, przyjemnym chłodem. Poznaj nasze propozycje i wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób obchodzić się z zimnymi napojami, na przykład wykorzystując do tego papierowe akcesoria, takie jak kubki, kieliszki, szklanki oraz słomki.

Dobierz odpowiednie naczynia do wybranego zimnego napoju

W kategorii schłodzonych napojów można znaleźć wiele ich rodzajów – soki, koktajle, alkohole, smoothie, mrożona kawa i herbata, lemoniady czy też po prostu czysta woda. Wszystkie te napoje często serwuje się na zimno, czasami także z dodatkiem lodu. Niektóre pierwotnie sprzedawane są na przykład w plastikowych butelkach, jednak postawienie ich na stole w ten sposób wygląda po prostu nieelegancko. Dlatego warto zdecydować się na odpowiednie akcesoria do ich podawania. Mogą to być między innymi karafki czy szykowne, szklane dzbanki czy specjalne butle. Zatroszcz się także o odpowiednie kieliszki, szklanki, filiżanki oraz kubki, właściwe dla danego napoju. Z innego naczynia będziesz bowiem pić wodę, a z innego mrożoną kawę ze śmietaną czy lodami.

Jeśli planujesz wyjazdy czy pobyt na świeżym powietrzu, na przykład piknik, to również zadbaj o odpowiednie akcesoria do serwowania zimnych napojów. W tym przypadku dobrze sprawdzą się jednorazowe naczynia, na przykład ekologiczne i papierowe kubki. Stanowią one praktyczne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie dobro naszej planety. Równocześnie z łatwością takie kubeczki można wykorzystać w plenerze lub na imprezie w ogrodzie do serwowania różnych schłodzonych napojów, tak by goście mogli się nimi swobodnie raczyć.

Zadbaj o utrzymanie temperatury

Aby przygotowane przez Ciebie zimne napoje utrzymały pożądaną temperaturę, dodaj do nich na przykład lód, czy to w dzbanku czy to bezpośrednio w szklance czy w kubku papierowym. Nie zostawiaj ich także bezpośrednio na słońcu. Możesz się również zaopatrzyć w specjalne pojemniki, które będą zapewniały odpowiednie warunki do przechowywania na przykład butelek z wodą. Warto też trzymać przygotowane wcześniej czy zakupione gotowe napoje po prostu w lodówce, oczywiście, jeśli masz taką możliwość.

Nie zapomnij o dodatkach i zaopatrz się w nie w sklepie PapilArt

Na koniec zatroszcz się o to, by podawane schłodzone napoje w różnorodnych kubkach czy szklankach można było łatwo wypić i były odpowiednio udekorowane. Połączenie tych kwestii odnajdziesz w takich produktach jak słomki papierowe czy ze słomy. Różne ich wersje, a także inne ekologiczne naczynia czy akcesoria znajdziesz między innymi w ofercie sklepu PapilArt. Wraz z dostępnym asortymentem doskonale przygotujesz się do podawania zimnych napojów w rozmaitych warunkach i skutecznie ochłodzisz się dzięki nim nawet w trakcie największych upałów.