W czym upiec wypieki na święta?

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Cały rok czekamy na magiczną atmosferę, która otacza te wyjątkowe grudniowe dni. Święta mają swój niepowtarzalny klimat przede wszystkim dzięki spotkaniom z bliskimi, ale składa się na to również wiele innych elementów — światła, kolory, smaki czy zapachy. No właśnie, jeśli o zapachach mowa, to oprócz kojącej leśnej woni choinki na pierwszy plan wysuwają się aromaty korzennych przypraw, słodyczy, cynamonu, piernika, pomarańczy — jednym słowem wszystkie te, które roztaczają się w domu podczas tworzenia świątecznych wypieków. Ciasta, ciasteczka, pierniczki, tarty, makowce, serniki — nie brakuje ich na naszych stołach w świąteczne dni spędzane w gronie najbliższych, dzieląc się z nimi miłością poprzez cudownie smakujące wypieki. Jak się przygotować do upieczenia najlepszych, rozpływających się w ustach smakołyków? Dobry przepis to nie wszystko, nie obędzie się bez odpowiedniej formy czy też foremek do pieczenia. Przedstawiamy kilka propozycji na nadchodzący czas, tak by wszystkie wypieki wychodziły jeszcze smaczniejsze przy wykorzystaniu wygodnych w użyciu elementów.

Okazjonalne formy do pieczenia w różnych kształtach

Przy okazji świąt można oprócz tradycyjnych w kształcie ciast spróbować czegoś zupełnie nowego. Piernik w kształcie choinki? Makowiec-gwiazda? Czemu nie! Tego rodzaju formy pozwalają od razu nawiązać do okazji, na którą pieczemy nasze pyszne wyroby cukiernicze. Pięknie wyeksponują wypieki, a ponadto stwarzają możliwość ciekawej i kreatywnej zabawy dekoracjami. Kremy, posypki czy bakalie są tutaj mile widziane — stworzą piękną oprawę ciasta upieczonego w kształcie na przykład gwiazdy czy choinki. W takich formach świetnie zaprezentują się także mniejsze wypieki, fantazyjnie ułożone wewnątrz.

Klasyczne formy ozdobione świątecznymi motywami

Na uginających się pod ciężarem aromatycznych świątecznych potraw i słodkości nie może zabraknąć klasycznych wypieków, najpopularniejszych w naszych domach. Te upieczone w formach udekorowanych świątecznymi ozdobami i motywami od razu prezentują się… Po prostu bardziej świątecznie. Ozdobione z zewnątrz gwiazdkami, z brzmiącym w uszach napisem Wesołych świąt, w kolorach czerwieni i zieleni. Nie dość, że ich wygląd zachwyca, to wypieki upieczone w dobrej jakości papierowych formach z pewnością zasmakują niejednemu miłośnikowi i miłośniczce słodkich przyjemności.

Zestawy świąteczne dla fanów cukiernictwa

Jeśli chcesz stworzyć w te święta prawdziwy cukierniczy raj i upiec różne pyszności w rozmaitych formach i kształtach, doskonałym wyborem może okazać się cały zestaw niezbędnych elementów. Tym sposobem wypróbujesz zarówno klasyczne, tradycyjne formy jak papilotki czy podłużne foremki, jak i te typowo okazjonalne w kształtach kojarzących się ze świętami. Zestaw z pewnością sprawdzi się podczas komponowania cukierniczego menu na Boże Narodzenie i ułatwi podjęcie decyzji co do tego, na jakie wypieki się zdecydować. Dzięki temu Twoje święta będą cudownie pachnieć aromatycznymi ciastami i ciasteczkami, co bez wątpienia docenią obdarowani nimi bliscy!