Czym powinny charakteryzować się pucharki i miseczki do lodów?

Dobre kubki i miski do lodów, czyli jakie?

Naczynia do serwowania lodów powinny być miłe dla oka, a przy tym także praktyczne. Do ich wykonania należy wykorzystać materiał, który nie przecieka i pozwoli na wygodne jedzenie deseru. Decydując się na ich zakup, warto zwrócić uwagę na kilka elementów.

  • Design

Bez względu na to, czy zamierzasz wykorzystywać kubki i miski do lodów w punkcie gastronomicznym, czy do domowego użytku, należy zadbać, aby pięknie się prezentowały. Wynika to z tego, że większość ludzi najpierw „je oczami”, zatem efekt estetyczny jest niezwykle istotny. Warto zdecydować się na opakowania dekoracyjne, takie jak w PapilArt. Znajdziesz kubki i miski do lodów okrągłe, ozdobione w kolorowe wzory czy nadruki owoców. Fanom minimalizmu spodobają się natomiast gładkie, białe opakowania.

  • Rozmiar

Kolejnym istotnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie kubków i misek do lodów, jest ich rozmiar. Powinien być on dostosowany do porcji, jakie można zamówić w Twoim lokalu gastronomicznym lub które zazwyczaj serwujesz w domu. Możesz zamówić produkty o pojemności od 130 ml do nawet 1050 ml. Warto zaopatrzyć się w kilka rodzajów produktu, dzięki czemu serwowanie zmrożonych przysmaków będzie wygodniejsze.

  • Materiał wykonania

W zależności od preferencji możesz zdecydować się na tradycyjne papierowekubki do lodów do jednorazowego użytku. Ciekawym rozwiązaniem jest także wybór miseczek wyprodukowanych z tworzywa sztucznego. Dzięki temu możliwe jest umycie ich i ponowne wykorzystanie. Doskonale sprawdzą się w domu. Zastosowanie wielorazowych kubków do lodów pozwala na oszczędność i mniejsze generowanie odpadów. 

Zanim zdecydujesz się na złożenie zamówienia na akcesoria do lodów, zwróć uwagę wcześniej na wymienione aspekty. Dzięki temu wybierzesz najlepsze produkty dla siebie. 

Akcesoria lodowe – jakie warto kupić?

Zastanawiając się nad tymi, jakie są idealne kubki i miseczki do lodów, warto również zwrócić uwagę na akcesoria do nich. Z pewnością przydatne okażą się:

  • łopatki i patyczki do lodów – w zależności od preferencji możesz zdecydować się na produkty drewniane lub kolorowe wykonane z tworzywa sztucznego czy biodegradowalnego,

  • wieczka do kubków – dzięki nim zabezpieczysz desery lodowe przed owadami,

  • ozdobne wykałaczki – to must have w każdej cukierni i lodziarni, idealnie sprawdzą się przy dekorowaniu zmrożonych smakołyków.

Dzięki takim akcesoriom do lodów, podanie mrożonego deseru będzie nie tylko praktyczne, ale również estetyczne. Warto zadbać o wysokiej jakości miski i pucharki, które doskonale podkreślą piękny wygląd serwowanych przysmaków. To idealny wybór zarówno dla punktów gastronomicznych, jak i do częstowania gości w domu.