Słownik cukierniczy. Cz. I – akcesoria

Szpatuła

Szpatuła, czyli inaczej łopatka. To praktyczne i jednocześnie eleganckie narzędzie do podawania ciasta, a także równego rozprowadzenia kremu, czekolady, czy lukru. W asortymencie firmy Papilart dostępna jest szpatuła silikonowa w kropki, swoim designem nawiązująca do stylu retro. Silikon jest niezwykle mocnym materiałem, który cechuje się dużą odpornością na wysokie i niskie temperatury. Ponadto w ofercie sklepu znajduje się szpatuła ze stali nierdzewnej o ergonomicznym uchwycie.

 

Radełko

Radełko to inna nazwa na nóż obrotowy. Owo urządzenie służy przede wszystkim do wycinania makaronu lub wstążek z lukru plastycznego. Dzięki niemu ozdoby na deserach będą miały niepowtarzalny kształt i urok.

 

Trzepaczka do piany

Trzepaczka to narzędzie, które znajduje się chyba w każdej polskiej kuchni. Trzepaczki cukiernicze muszą jednak mieć nieco wygodniejszy uchwyt, niż taki, które mają domowe, zwykłe trzepaczki. Ubijanie idealnej piany może zająć trochę czasu, dlatego trzepaczki dostępne w sklepie Papilart są bardzo komfortowe w użytkowaniu.

 

Wałek do nakłuwania ciasta

Funkcja wałka do nakłuwania ciasta nie jest trudna do odgadnięcia. Jednak, po co właściwie nakłuwa się ciasto? Dzięki delikatnej perforacji wałkowane ciasto będzie miało idealnie gładką, pozbawioną pęcherzy powierzchnię. Do tego, wałek można z powodzeniem używać do tworzenia dekoracji cukierniczych!

 

Patera

Patera to akcesorium niezbędne dla każdego cukiernika i dekoratora. Naczynie o formie talerza umieszczonego na nóżce lub innej podstawce służy do podawania ciast i owoców. To akcesorium, które przyda się także w każdym domu, gdzie serwuje się wypieki. Wnoszenie ciast na talerzu jest już passé.  Obrotowa patera dekoracyjna dostępna w sklepie Papilart jest wyposażona w bardzo stabilną, gumową, antypoślizgową podstawę.

 

Mamy nadzieję, że dziś nauczyli się Państwo kilku nowych słów. Być może zainspirują one Państwa do zakupów akcesoriów, które znacznie ułatwią i usprawnią domowe wypieki?