Czym są sztućce CPLA?

Na co dzień dbamy o to, by nasze otoczenie było czyste i przyjazne. Lubimy przebywać w zadbanych pomieszczeniach, a także stosujemy rozmaite suplementy dopełniając zdrową dietę. Dlatego powinniśmy również zadbać o to jakich przedmiotów używamy przy codziennych czynnościach. Zwłaszcza jeśli mówimy o jedzeniu. To z czego jemy oraz jakich sztućców używamy, nie jest pozbawione znaczenia. Dlaczego zatem warto zaopatrzyć się w sztućce CPLA i czym one są?

Sztućce CPLA - gwarancja pozytywnego wpływu na środowisko

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że nadmiar plastiku w naszym środowisku nam szkodzi. Nie tylko przez jego długie rozkładanie się, a tym samym zaśmiecanie planety. Samo spożywanie z produktów plastikowych oraz z użyciem sztućców jest w ostatnim czasie bardzo odradzane, przez ilość związków chemicznych zawartych w takich produktach. Alternatywą do nich są sztućce CPLA, czyli przedmioty wykonane z materiału biologicznego, pozyskiwanego ze skrobi, która jest naturalnym i odnawialnym surowcem kompostowalnym w 100%. Jest to propozycja szczególnie dla osób, przykładających wartość w ochronę naszego środowiska oraz dbałość o ekologię w ich życiu.

Miej pewność, że Twoje sztućce są zdrowe dla ludzi i środowiska

Podstawową przewagą sztućców ekologicznych są certyfikaty TUV Austria potwierdzające przyjazność dla środowiska, dzięki użyciu mniejszej ilości materiałów. Są to produkty w pełni odnawialne, a co za tym idzie nadają się do kompostowników przemysłowych. Charakteryzują się dużą wytrzymałością. To wszystko ma znaczenie zwłaszcza w świetle nowych przepisów związanych z dopuszczanymi produktami. W ramach dyrektywy Parlamentu Europejskiego zostaną wycofane ze sprzedaży wszelkiego rodzaju talerze plastikowe, opakowania styropianowe oraz kubki z tego materiału. Dlatego wielu właścicieli firm gastronomicznych, używający produktów jednorazowych ma dylemat, jakich zamienników użyć? Z pomocą przychodzą sztućce z pulpy, trzciny cukrowej czy z drewna.

Sprawdź bogatą listę zamienników

W naszym sklepie występuje bogata oferta sztućców do recyklingu. Warto wyposażyć się w te tradycyjne, eleganckie i wielorazowe zastawy metalizowane, jak widelce, noże i łyżki stołowe, wykonane ze specjalnych stopów metali. Jednak w ramach alternatywy do plastików, proponujemy także szeroką ofertę sztućców z drewna sosnowego oraz sztućców ze skrobi. Jest to w pełni biodegradowalny materiał, spełniający wszystkie wymogi dotyczące ekologii oraz ochrony środowiska. Są pozbawione w całości sztucznych, chemicznych dodatków, przez co są w pełni zdrowe dla naszego zdrowia. Zarzuć używanie sztucznych i szkodliwych jednorazówek z plastiku i zacznij korzystać z widelców, noży oraz łyżek z drewna.

Zadbaj o jakości życia i żywności

Skorzystaj z bogatej oferty produktów ekologicznych i zacznij dbać o środowisko, a także zdrowie swoich klientów. Sztućce CPLA to nie tylko kwestia dyrektyw oraz dobra planety. To przede wszystkim troska o jakość życia. Idzie za tym nie tylko ograniczenie chorób, ale również poprawa smaku poszczególnych potraw. To z czego spożywamy posiłki ma znaczenie. Dlatego wybieraj jedynie ekologiczne i certyfikowane przedmioty do kontaktu z żywnością.