Menuboxy – zestawy obiadowe

Dbałość o środowisko staje się dla większości coraz to ważniejszym tematem. Z tego też powodu powoli żegnamy się z opakowaniami wykonanymi z plastiku. Należy go więc czymś zastąpić, a do dyspozycji mamy naprawdę wiele alternatywnych materiałów przyjaznych pod względem ekologicznym. Jednym z nich jest pulpa z trzciny cukrowej. Wszelkie opakowania wyprodukowane z niej wyróżniają się niezwykłą solidnością oraz trwałością. W naszym sklepie stawiamy tylko na ekologiczne rozwiązania. Dlatego też oferujemy duży wybór opakowań z pulpy. W tej kategorii znajdziesz pojemniki, które doskonale sprawdzą się na przykład do pakowania zestawów obiadowych. Jest to idealny wybór dla wszystkich lokali serwujących posiłki na wynos. 

Zamykane pudełka na żywność z pulpy — właściwości materiału

Ekologiczne opakowania na zestawy obiadowe dostępne w naszym sklepie wykonane są z pulpy trzciny cukrowej. Roślina ta jest kojarzona przez większość z nas właśnie jako ta, z której produkowany jest cukier. Pulpa jest natomiast naturalnym materiałem ubocznym procesu pozyskiwania słodkiej substancji i to właśnie z niej powstają pojemniki będące ekologicznym odpowiednikiem tych plastikowych. Jej pierwotna postać to pędy pozbawione już soku. W celu stworzenia pulpy, która posłuży do wykonania opakowań, pędy zostają rozdrobnione, bardzo dokładnie oczyszczone, a następnie moczone. Taki materiał jest bardzo plastyczny i z łatwością uzyskać można z niego dowolne kształty. 

Pudełka z pulpy trzciny cukrowej są w pełni biodegradowalne i kompostowalne. Ulegają rozkładowi już po 12 tygodniach. Co więcej, są odporne na wysokie temperatury, dlatego też doskonale sprawdzają się do pakowania ciepłych posiłków. 

Ekologiczne opakowania na zestawy obiadowe

Zamykane pudełka na żywność z pulpy to przede wszystkim produkty niezwykle praktyczne. Zostały zaprojektowane tak, by można w nich było umieścić wszystkie elementy składające się na cały posiłek. Wysokie ścianki przegródek sprawiają, że potrawy nie mieszają się ze sobą, zachowując swój właściwy smak oraz strukturę. W naszym sklepie znaleźć można pojemniki o wielu konfiguracjach oraz różnej ilości odizolowanych komór. Dzięki temu z łatwością wybrać można produkt dostosowany do potrzeb indywidualnych. W naszej ofercie występują opakowania zarówno ze zintegrowanym, jak i osobnym wieczkiem. 

 

2 produkt(ów)

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zapisz się do newslettera
Zapisz się do newslettera, a my wyślemy najnowsze informacje o promocjach i produktach.